Farní pouť – Informace a program

  • Odjezd v 5:30hod. z Věřňovic centra a 5:4hod. od farního kostela v Dolní Lutyni.
  • Od 9 do 12 hod. program v centru Hradce Králové.
  • Od 13 do 16hod. program na zámku v Kostelci nad Orlicí. Komentovaná prohlídka Františkem hrabětem Kinským, hudební vystoupení klavírního virtuóza Matyáše Nováka, ochutnávka vína.
  • Od 17 do 18 hod. prohlídka a mše svatá v kostele Boží lásky v Budislavi u Litomyšle. Kostel projektovala Jana Vohralíková (současná vedoucí Kanceláře prezidenta republiky).
  • Návrat po 21 hod.
  • Cena pouti 1.200,-Kč/osoba. (Vybereme v autobuse).
  • Nezapomeňme na soukromé pojištění!

František Kinský a Matyáš Novák: Tváří v tvář – od 13:00 do 16:00 hodin, cena včetně ochutnávky vín a nealkoholických nápojů: 550,- Kč/ osoba

FRANTIŠEK KINSKÝ A MATYÁŠ NOVÁK: TVÁŘÍ V TVÁŘ 2023

Srdečně vás zveme do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na tříhodinový zážitkový program majitele zámku Františka Kinského, průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev a výjimečně talentovaného klavíristy Matyáše Nováka, čtyřiadvacetiletého vítěze mnoha domácích i světových soutěží, který ve svých 19-ti letech debutoval v proslulé Carnegie Hall v New Yorku.

Setkání v krásných prostorách Nového zámku a jeho areálu zahrnuje prohlídku stálé expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským, klavírní recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále a ochutnávku maďarských vín od HungarianWine. Ochutnáte vína řady Ferenci Liszt od maďarského vinařství Twickel, které svoji značku spojilo s uměním Matyáše Nováka (coby vynikajícího interpreta klavírních děl Ference Liszta). Ve společnosti Františka Kinského a Matyáše Nováka, kteří se ochutnávky účastní, můžete se sklenkou vína vyjít ze Zrcadlového sálu na terasu s výhledem do anglického parku a zažít tak jedinečné osobní setkání s oběma hlavními protagonisty. Sváteční nedělní program končí autogramiádou s množností zakoupení knih a CD s podpisy Františka Kinského a Matyáše Nováka.

Program setkání v Novém zámku:

Prohlídka 1. části expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským – 45 minut,

Ochutnávka vín řady Ferenc Liszt – 20 minut,

Klavírní recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále – 35 minut,

Prohlídka 2. části expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským – 45 minut.

Autogramiáda.

Vína a nealkoholické nápoje jsou v ceně vstupenky.